CHARITATIVNÍ OBCHOD PRO PSY A KOČKY BEZ DOMOVA

1. Charitativní obchod pro psy a kočky bez domova

První charitativní obchůdek se konal 22. května 2016 v Café Ypsilon ve Spálené ulici v Praze. Charitativní obchůdek byl veden jako veřejná sbírka, protože jsme spoustu oblečení, doplňků do bytu, získali od slečen a dam přes internetové diskuse. Všechny věci nám byly darovány s účelem prodeje dalším osobám, a výtěžek z prodeje bude pro Zvíře v tísni, z.s. Během pěti hodin jsme vybrali částku 6 609 Kč a za ně pak (podle přání majitelky azylu) nakoupili osm kusů pelíšků, velké škrabadlo pro kočky a další dobrůtky pro psy a kočky.

Fotky a videa z akce a ze samotného předání můžete vidět zde:

2. Charitativní obchod pro psy a kočky bez domova

Jelikož nám spoustu oblečení a doplňků zbylo, uspořádali jsme další obchůdek na samém místě, tentokrát dva dny. Sobota a neděle 12. A 13. listopadu 2016. Tento obchůdek byl veden opět jako veřejná sbírka, protože se našlo spoustu žen, které nám opět rády darovaly spoustu věcí. Za tyto dva dny jsme vybrali 16 530 Kč a opět nakoupili věci, které Zvíře v tísni potřebovalo ke svému fungování.

Fotografie si můžete prohlédnout zde:

BÁRA O OBCHŮDKU:

"Musím říct, že to byla pěkná fuška. Nejdříve to začne obíháním veškerých úřadů - sociální úřad, zdravotní pojišťovny (a ta není jen jedna), finanční úřad a nakonec krajský úřad. I když ty peníze vybíráte pro někoho a ne pro sebe, stejně vám stát zřejmě nevěří a musíte to mít vše doložené. Poté to pokračovalo objížděním celé Prahy, protože všechny dary nebyly jen v centru Prahy, ale i po celé ČR. Kupování štendrů, shánění ramínek (za to všem obchodům opravdu moc děkuji - jmenovitě ZARA, C&A, New Yorker, Hypermarket Albert, Tesco) Dále pak navození všech věcí do kavárny, nastříhání papírků se jménem a cenou na každý kus oblečení (protože kdyby přišla kontrola, ať ví, že jsme to nikde neukradli), navěšení všeho oblečení na ramínka, ale také výroba plakátu, poskytnutí prostorů kavárny a divadla Ypsilon ZDARMA. No … ani si nemůžete představit, kolik lidí si přitom zanadávalo, ale stálo to za to. A brzy bude obchůdek další, takže se máte na co těšit … "

Pokud se ptáte, co se udělalo s věcmi, které se neprodaly ani v listopadu, tak si je odvezla obchodní ředitelka Květa z radia Relax a týden po nás organizovala bazárek, ve kterém se vybralo dokonce 30 tisíc korun. Výtěžek se pak rozdělil taktéž pro Zvíře v tísni, dále Azyl XY Handipat a Srdcem pro kočky. Video z bazárku si přehrajete v události druhého našeho obchůdku.